Kamienie ozdobne w ogrodzie – pomysły na aranżację i dekorację

cze 23, 2020 przez

Kamienie ozdobne w ogrodzie – pomysły na aranżację i dekorację

Kamienie ozdobne w ogrodzie – jak wykorzystać je w aranżacji przestrzeni?

Ogrody to nie tylko miejsca relaksu i odpoczynku, ale także przestrzenie, które warto odpowiednio zaprojektować. Elementem, który może stać się oryginalną ozdobą ogrodu, są kamienie ozdobne. Sprawdźmy, jakie pomysły na ich wykorzystanie można zastosować.

Dekoracyjne ścieżki z kamieni

Kamienie ozdobne doskonale sprawdzą się w roli podkładu pod ścieżki ogrodowe. Dobrze dobrane lub pomalowane na kolor, który będzie równoważył resztę kompozycji, kamienie ożywią przestrzeń i upiększą ją. Nawet tak prosta ozdoba może zmienić efekt i wykończenie całego ogrodu.

Ozdoba na skalniaku

Kamienie ozdobne występują w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach, co pozwala na każdą aranżację. Jeśli posiadasz dość duży ogród, możesz wykorzystać je na dekorację skalniaka. Możesz postawić na krótkie skałki lub bardziej wyszukane, na wzór górskich stoków. Kamienie ozdobne warto zestawić z okazami roślin, które będą się idealnie z nimi komponować.

Ozdoba na ogródku japońskim

Ogród japoński to specyficzny styl, w którym kluczową rolę odgrywają kamienie ozdobne i małe fontanny. Klasyczny ogródek japoński składa się z elementów takich jak mostki, rzeźby, czy wypukłości terenu. W takim ogrodzie oprócz pięknej roślinności, warto postawić na kamienie, które będą się kojarzyły z japońską tradycją. W ogrodzie japońskim kamienie w odcieniach szarości czy brązu, świetnie się sprawdzą.

Fontanna z kamieni

Oprócz ścieżek, skalniaków i ogrodków japońskich, kamienie ozdobne idealnie nadają się do stworzenia małej fontanny. Możesz postawić ją w narożniku i ozdobić ją kilkoma kamieniami ozdobnymi. Taki element zaskoczy z pewnością wszystkich odwiedzających Twój ogród.

Megawypożyczalnia

Jeśli chcesz zrobić generalny remont swojego ogrodu, to warto skorzystać z ogrodowej “megawypożyczalni”. Można tam znaleźć kamienie ozdobne w różnej wielkości, kolorach, kształtach i strukturach. Kamienie te są odpowiednio zapakowane w specjalne tory, dzięki czemu ich transport do domu jest łatwy i bezpieczny. Dzięki temu w krótkim czasie możemy upiększyć naszą przestrzeń.

Wykorzystanie kamieni ozdobnych w ogrodzie to ciekawa opcja, aby upiększyć przestrzeń. Kamienie te dodają ogrodowi oryginalności i nowoczesności, dzięki czemu pobyt w ogrodzie stanie się jeszcze przyjemniejszy.

Podobne

Tagi