Rodzaje rolety – jakie będą najlepsze?

paź 31, 2022 przez

Rodzaje rolety – jakie będą najlepsze?

Czeka Cię wybór rolet do obecnego lub nowego mieszkania? Nie wiesz na jakie parametry zwrócić uwagę? Dowiedz się, jakie istnieją rodzaje rolet, które mogą błyskawicznie upiększyć dom!

Rolety – dlaczego są tak popularne? 

Rolety spełniają w każdym domu kilka funkcji. W zależności od pomieszczenia, części domu i samego modelu:

  • chronią przed nasłonecznieniem i nagrzewaniem wnętrza,
  • ograniczają docierający hałas (szczególnie w miastach),
  • zapewnieniają komfort i intymność,
  • spełniają funkcję antywłamaniową,
  • stanowią unikalny elementu wystroju lub dekorację.

Wybór rolet ściśle wiążę się z celem, jaki chcesz osiągnąć. Pomyśl jaką funkcję mają pełnić w mieszkaniu, do którego niebawem trafią. Jest to pierwszy i najważniejszy krok w wyborze odpowiedniego modelu. Garść inspiracji znajdziesz w sklepie internetowym Jaga Dom.

Rodzaje rolet – wewnętrzne czy zewnętrzne? 

Pierwszym ważnym aspektem wyboru rolet jest określenie czy mają być zamontowane na zewnątrz budynku (zewnętrzne), czy zdobić okno od środka (wewnętrzne). Rolety zewnętrzne zwykle są wykonane z wytrzymałych materiałów oraz pokryte specjalnym lakierem, co sprawia, że są odporne na działanie czynników atmosferycznych i mechanicznych. Jeśli bardziej zależy Ci na ograniczeniu hałasu, bezpieczeństwie oraz mniejszym wpływie zewnętrznej temperatury na mieszkanie – wybierz rolety zewnętrzne. Modele wewnętrzne doskonale sprawdzą się w przypadku osób które zwykle chcą regulować ilość wpadającego światła, lubią różnego rodzaju tekstylia, a także cenią sobie dobrze dobrany styl. A Ty, do której grupy należysz? 

Rolety zewnętrzne – kiedy decydować się na ten wybór?

Jeśli interesuje Cię wybór rolet zewnętrznych, a Twój dom jest gotowy od kilku, a może kilkunastu lat – nic straconego! Rolety zewnętrzne mogą zostać wykonane na indywidualne zamówienie. Możesz spokojnie dopasować je do metrażu okna, koloru dachu lub wybierać inne odcienie i nadać czterem ścianom całkiem nowy styl.

Rolety wewnętrzne – wspólna funkcja, odmienne mechanizmy działania 

Istnieje wiele rodzajów rolet wewnętrznych. Oto kilka najbardziej popularnych grup, z którymi na pewno się spotkasz:

  • rolety wolnowiszące,
  • rolety w kasecie, 
  • rolety plisowane, 
  • rolety rzymskie. 

Czym różnią się od siebie? Przede wszystkim zastosowaniem, sposobem montażu i tym, jakie korzyści niosą domownikom. Pomyśl, czy okna w mieszkaniu są typowe, czy trudne do zasłonięcia. Jeśli interesuje Cię montaż sufitowy lub ścienny – wybierz klasyczne rolety wolnowiszące. Pozostałe rodzaje są montowane bezpośrednio na ramie okna. Preferujesz elegancję czy praktyczność? Może jedno i drugie? Określenie własnych preferencji sprawi, że wybór będzie dużo prostszy.

Wybór rolet – co jeszcze jest ważne? 

Wszystkie rodzaje rolet mają swoje plusy i minusy. Weź pod uwagę własne oczekiwania i aspekty, które chcesz zmienić we własnym domu. Poza funkcją jaką mają spełniać rolety, z pewnością bardzo ważne są cechy wizualne (kolor, faktura, materiał wykonania) oraz cena. Przekonaj się, jak wiele może zmienić się w mieszkaniu, gdy są w nim odpowiednio dobrane rolety.

Podobne

Tagi