Czego nie może zabraknąć w Twoim nowym ogrodzie?

mar 14, 2020 przez

Czego nie może zabraknąć w Twoim nowym ogrodzie?

Czego nie może zabraknąć w Twoim nowym ogrodzie?

Przed nami sezon na pierwsze prace ogrodowe. Szykujemy nasiona, rozsady, planujemy nowe miejsca dla kolorowych kwiatów i owocowych drzew. Szukamy akcesoriów, mebli ogrodowych oraz wszystkiego, co niezbędne, by czas spędzany pośród zielonej przestrzeni, zawsze był przyjemny. Pamiętamy również o tym, że powinno tu być bezpiecznie i że na uporządkowanym terenie, milej się spędza czas. Czego nie może zabraknąć w naszym nowym ogrodzie?

Miejsce na akcesoria i narzędzia

W ogrodzie korzystamy z całej gamy akcesoriów oraz narzędzi. Nierzadko urządzamy sobie miejsce do majsterkowania. Oddzielnie to, gdzie dzieci będą mogły się bawić w spokoju. Jest tu również przestrzeń przeznaczona do grillowania, leżakowania i biesiadowania z bliskimi. Doskonale wiemy, że funkcjonalność i bezpieczeństwo są zatem podstawą. Aby je zapewnić, potrzebne nam są domki na narzędzia lub szafy narzędziowe.

Decydując się na zakup któryś z nich, będziemy mogli liczyć na zawsze odkładane na swoje miejsce i szybko odnajdywane narzędzia oraz akcesoria ogrodnicze. W zależności od wybranego produktu, modelu i jego wymiarów, pomieścimy w nich również poduszki układane na meblach ogrodowych, dziecięce zabawki czy kosiarkę i podkaszarkę. Pozbędziemy się bałaganu. Nie będziemy się martwić o to, że najmłodsza pociecha się skaleczy lub co gorsza, zrobi sobie większą krzywdę, gdy natknie się nieopatrznie na jakieś ostre narzędzie. Do wyboru mamy szereg artykułów służących przechowywaniu, nie tylko typowe domki czy szafy narzędziowe, ale i skrzynie. Znajdziemy je w sklepach internetowych, np. Bazkar.

Meble ogrodowe na lata użytkowania

Relaks i odpoczynek w doborowym towarzystwie, zapewnią nam meble ogrodowe. Jakie? To zależy. Jeśli cenimy sobie tradycję i naturalne materiały, drewniane meble będą jak znalazł. Trzeba się napracować przy ich pielęgnacji – konserwacji i impregnacji, ale odwdzięczą się cudowną estetyką. Wpiszą w dowolną aranżację ogrodu i z powodzeniem przetrwają kolejne lata użytkowania.

Drewniane meble ogrodowe są wytrzymałe i stabilne. Mogą oferować ciekawe kształty, kolory, a nawet detale czy łączenia z innymi materiałami. Choć należą do droższych niż te z tworzyw sztucznych, a ich utrzymanie w formie jest wymagające, są tego warte.

Budżetowa opcja to meble z tworzyw sztucznych. Jeśli postawimy na dobrą jakość, sprawdzoną markę czy polecanego producenta, nie będzie trzeba się martwić o ich estetykę i wytrzymałość. Atutem – poza niskimi cenami, są ciekawe kolory i kształty. Ponadto lekkość, co pozwala łatwo i szybko przenosić je w dowolne miejsce.

Kompromis między wymagającym, ale naturalnym drewnem a tanim i łatwym do utrzymania w czystości tworzywem, to technorattan. Nowoczesny materiał, który do złudzenia przypomina naturalną plecionkę rattanową, jest jednak wytrzymały niczym drewno, a do tego oferuje tak dużą różnorodność, jak meble ogrodowe z tworzyw sztucznych. To najdroższa opcja, ale za to niemająca sobie równych pod względem estetyki. Technorattan wpisuje się w każdą stylistykę zielonej przestrzeni. Jest odporny na mróz, wysoką temperaturę, silne promieniowanie UV, wiatr, opady deszczu czy śniegu. Dzięki niemu meble ogrodowe stają się całoroczne!

Coś dla dzieci

Jeśli chcemy zagwarantować sobie relaks, a naszym pociechom atrakcyjną zabawę w ogrodzie, postawmy na domki ogrodowe. Najlepiej te wykonane z tworzywa sztucznego, ponieważ są lekkie, bajecznie kolorowe i zdobione, w różnych formach, aby zapewnić dzieciom mnóstwo inspiracji do zabaw. Niska waga oraz brak ostrych brzegów, wyeliminowane ryzyko wbicia się drzazgi czy zdrapania toksycznego lakieru bądź farby, a do tego przeciętne ceny zakupu, to największe zalety.

My już wiemy, jak zaplanować zakupy do nowego ogrodu. A jak wygląda Wasza lista życzeń?

Podobne

Tagi