Jak powstają hale magazynowe?

lip 13, 2023 przez

Jak powstają hale magazynowe?

Hale magazynowe wykonywane ze stali są projektowane. Do pokrycia wnętrza stosowana jest płyta warstwowa, która pozwala użytkować obiekt przez cały rok. Obiekt można rozbudować, gdy firma potrzebuje większej przestrzeni magazynowej.

Hala magazynowa – jak tworzony jest projekt hali magazynowej?

Hala do magazynowania towarów jest konstrukcją stalową, trwałą, wytrzymałą i pojemną. Może mieć dowolny wymiar, ale zawsze wymaga zaprojektowania.  Należy ustalić szczegóły dotyczące zlecenia, zanim firma, do której kontakt znajduje się pod adresem  https://fame-hall.eu/hale-magazynowe/ przystąpi do realizacji zamówienia. Projekt hali magazynowej uwzględnia także materiały użyte do jej wykonania, żeby obiekt był odporny na zmienne warunki atmosferyczne.

Obiekty stalowe powstają w krótkim czasie i są tańsze niż murowane. Powierzchnię magazynową można ustawić w ciągu kilku dni. Przedsiębiorstwa potrzebujące przestrzeni do składowania towarów, powinni wziąć pod uwagę rodzaj przechowywanych produktów. Kale magazynowe muszą być dostosowane do potrzeb firmy.

Hale magazynowe zlokalizowane w centrum miasta czy poza obszarem zabudowanym

W halach magazynowych przechowywane są surowce i gotowe produkty. Mogą funkcjonować jako osobne obiekty, typu składy materiałowe, ale też łączone z halami produkcyjnymi. Potrzebne są doki załadunkowe, czyli systemy, pozwalające na załadunki i rozładunki towarów. Wymagają odpowiednich procesów logistycznych, by przeładunki przebiegały sprawnie i bez przestojów.

Hale namiotowe mogą służyć za magazyny, ale nie tylko. Konstrukcje są wykorzystane również jako: hangary lotnicze, biura, obiekty parkingowe, sklepy, garaże czy pomieszczenia gospodarcze. W halach namiotowych może być prowadzona działalność handlowa, produkcyjna i usługowa. Wszystko zależy od koncepcji biznesu. Konstrukcje doskonale się prezentują, więc stawiane są również w centrach miast.

Jak wygląda budowa hal magazynowych?

Aby w halach namiotowych móc prowadzić działalność całoroczną, stalową konstrukcję pokrywa się okładziną z płyty warstwowej. Wysokość ściany bocznej może wynosić nawet 5 m, co pozwala na wykorzystanie obiektu w dowolnym celu. Jeśli ma służyć przez 365 dni w roku, trzeba go ocieplić i zamontować instalacje oraz drzwi i okna.

Wytrzymały szkielet oraz wysoka jakość materiałów zapewniają bezpieczeństwo przechowywanych towarów, ale i osób obecnych w budynku. Aby cieszyć się w pełni funkcjonalną konstrukcją, należy inwestycję zlecić firmie, która zaprojektuje i wykona profesjonalnie budynek. Doradcy służą pomocą na każdym etapie budowy.

Podobne

Tagi