Zielona herbata a funkcjonowanie organizmu

cze 12, 2017 przez

Zielona herbata a funkcjonowanie organizmu

Zielona herbata to jeden z najzdrowszych rodzajów tego trunku, który wpływa na poprawną pracę wielu układów ciała. Trudno przecenić jej właściwości. Warto natomiast dokładnie je poznać i sprawdzić, jaki jest wpływ zielonej herbaty na organizm.

Czym jest zielona herbata?

Mówiąc najprościej, zapomnijcie o tym, że jest tylko jeden produkt, określany mianem zielonej herbaty. Tak naprawdę jest wiele jej rodzajów, wyróżniających się odmiennymi smakami i aromatami oraz inną zawartością substancji odżywczych.

W składzie zielonej herbaty można znaleźć witaminy A, B, C, E, składniki mineralne (potas, magnez, mangan i fluor), a także: alkaloidy, teinę, katechiny, proteiny i antyutleniacze. Sprawiają one, że dzięki codziennemu spożywaniu zielonej herbaty możemy poprawić kondycję naszego organizmu. Wpływają na spowolnienie procesów starzenia, zapobiegają różnym chorobom, jak miażdżyca, Alzheimer, demencja, a nawet nowotwór skóry. Podaje się również, że przy regularnym stosowaniu, zielona herbata może zmniejszać uszkodzenia skóry spowodowane promieniowaniem UV.

Zielona herbata działa wielotorowo i w niemal całym organizmie. Jej picie może być zatem przyjemnością i skutecznym lekiem na wiele schorzeń.

 

Podobne

Tagi