Ogród w stylu skandynawskim – prostota i naturalność

kwi 23, 2022 przez

Ogród w stylu skandynawskim – prostota i naturalność

Ogród w stylu skandynawskim – prostota i naturalność

Styl skandynawski to jedna z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych dekoracyjnych koncepcji w krajobrazie ogrodowym. Charakteryzuje się przede wszystkim prostotą i naturalnością, a także pięknymi i harmonijnymi kompozycjami roślin.

  1. Podstawy stylu skandynawskiego w ogrodzie

Ogród utrzymany w stylu skandynawskim to przede wszystkim harmonijna kompozycja roślin, układana w taki sposób, aby nastrój w ogrodzie był spokojny i relaksacyjny. Styl ten wykorzystuje przede wszystkim naturalne materiały, takie jak drewno, kamień lub głazy, i łączy je z roślinami, które zostają dobrane według ich koloru i kształtu liści.

  1. Właściwy dobór roślin

W stylu skandynawskim ważny jest dobór roślin, które będą dobrane do konkretnej sytuacji klimatycznej i ziemi. Właściwe rośliny to przede wszystkim te odporniejsze na warunki klimatyczne – deszcze i mrozy. W tym stylu sprawdzą się rośliny iglaste, wrzosy, trawy ozdobne, modrzewie japońskie, a także róże liściaste, które doskonale będzie można przycinać do wymarzonego kształtu.

  1. Stylowe elementy wyposażenia

Do stylu skandynawskiego w ogrodzie należą również stylowe elementy wyposażenia, które wprowadzą dodatkowe piękno do naszej zieleni. Wśród nich znajdą się drewniane ławki, oświetlenie zbudowane w formie lampionów, a także dekoracyjne drewniane ogrodzenia i bramy. Wszystko razem, przy sprytnym doborze, będzie tworzyło w ogrodzie niepowtarzalny klimat.

  1. projektant w ogrodzie

Projektant ogrodu w stylu skandynawskim będzie patrzył na całość, w tym na harmonię kolorów czy kształtów. W tym stylu kluczowe jest, aby ogrodzenie i jednocześnie rośliny w nim sadzone wzajemnie dopełniały się, tworząc harmonijne i przemyślane kompozycje. Co więcej, projektant będzie patrzył na zrównoważoną ekologię, tzn. wykorzystywanie w sprytny sposób istniejących elementów i wykorzystywanie miejsc w dogodnych proporcjach.

  1. Podsumowanie

Ogród w stylu skandynawskim to przede wszystkim prostota, harmonijne połączenia roślin i wprowadzenie ich w naturalny krajobraz. Wszystko razem, to pozwala na stworzenie wraz z projektem i aranżacją pięknej i harmonijnej przestrzeni do wypoczynku, spędzania czasu z rodziną i znajomymi.

Podobne

Tagi