Mnogość róż – nowe odmiany róż. Róża pomarszczona biała, deep water

lut 21, 2018 przez

Mnogość róż – nowe odmiany róż. Róża pomarszczona biała, deep water

Nowe odmiany róż. Ile jest odmian róż?

Na świecie występuje ponad 200 dzikich gatunków róż, a obok nich znajdziemy również 20 tysięcy odmian szlachetnych. To zawrotna liczba, a wciąż spotykamy nowe odmiany róż. Do nowych odmian zaliczają się na przykład: Weg der Sinne, Sommerabend czy Innociencia. Plantacja róż nie jest szczególnie trudnym zadaniem, jednak jak każda praca wymaga systematyczności i pozyskania odpowiedniej wiedzy.

Róża deep water – plantacja róż

Odmiana ta posiada piękne, duże kwiaty o różowofioletowej barwie (zewnętrzne płatki mają odcień ciemniejszy niż wewnętrzne). Jest to odmiana trwała, a w wazonie zachowuje swoją świeżość średnio przez 13 dni, świetnie więc nadaje się jako kwiat prezentowy. Wykazuje się ona dużą plennością. Ich hodowla powinna być chroniona specjalną folią, która nie przepuszcza promieni UV, aby nie zmienić barwy płatków.

Róża pomarszczona biała

Ta odmiana róży, czyli inaczej Rosa Rugosa Alba jest kolczastym krzewem o grubych, wyprostowanych gałęziach, osiąga do 1, 5 m wysokości. Liście tej odmiany są ciemnozielone, pomarszczone równie silnie jak kwiaty.