Dzień tulipana – wystawa tulipanów. O pięknie tulipana – Chrzypsko Wielkie – kraina tulipanów

mar 3, 2018 przez

Dzień tulipana – wystawa tulipanów. O pięknie tulipana – Chrzypsko Wielkie – kraina tulipanów

Tulipany to bardzo wdzięczne, kojarzone głównie z wiosną, kwiaty. Istnieje około 120 tysięcy gatunków tulipanów. Liście tulipanów są bezogonkowe i szerokie, jajowate. Jeśli chodzi o ich barwę, to zwykle jest szarozielona.

dzień tulipana – wystawa tulipanów

Liście pokryte są woskowym nalotem. Zdarza się, że między nerwami występują ciemnopurpurowe plamki albo też nieregularne figury geometryczne. Dzień tulipana chrzypsko wielkie to ciekawa impreza, na której można zobaczyć wiele odmian i poznać specyfikę kwiatów.

Chrzypsko Wielkie – kraina tulipanów

Wystawa tulipanów chrzypsko wielkie pozwala oglądających na poznanie wielu nowych odmian, na poznaniu właściwej pielęgnacji i uprawy tych kwiatów. Poza samymi kwiatami można również liczyć na ciekawe wykłady z zakresu botaniki czy nawet nieco szerszych zakresów. Tulipany niejednokrotnie układane są w różne ciekawe kompozycje, które tylko potęgują ich piękno. Chrzypsko wielkie targi tulipanów to prawdzie święto dla miasta, które wtedy odwiedzane jest przez dodatkową liczbę turystów, mają oni okazję zobaczyć niepowtarzalne, kwiatowe widowisko i zapamiętać je na długo.