Rośliny do ogrodu letniego – pomysły na kwitnące kompozycje

lip 25, 2021 przez

Rośliny do ogrodu letniego – pomysły na kwitnące kompozycje

Rośliny letniego ogrodu – pomysły na kwitnące kompozycje

Letni ogród to miejsce, w którym chcemy usiąść i odpocząć w cieniu lub podziwiać piękno natury. Podczas aranżowania ogrodu letniego, warto zwrócić uwagę na wybór roślin, które będą kwitły przez cały sezon letni. W artykule przedstawiamy kilka pomysłów na kompozycje roślinne, które pozwolą na cieszenie się pięknem ogrodu przez długi czas.

  1. Klasyczna rabata

Klasyczna rabata to jedna z najpopularniejszych form aranżacji ogrodu. Można w niej umieścić grupy roślin o podobnym wymaganiach, tj. glebowych i świetlnych, dzięki czemu uzyskamy harmonijną i spójną kompozycję. Wskazane są m.in.: mieczyki, dalie, storczyki, stokrotki, chabry, róże, liliowce, czy irysy.

  1. Ogród skalny

Ogród skalny to ciekawa i efektowna forma aranżacji ogrodu, która przyciąga uwagę swoim niepowtarzalnym urokiem. Do takiego ogrodu pasują rośliny skalne, suczyce, rośliny cebulowe, może też dominować jedna określona roślina, np. piwonie lub irysy.

  1. Kompozycja w donicach

Jeśli ogród jest mały lub jeśli zależy nam na mobilności kompozycji, polecamy postawienie roślin w donicach. Mogą to być zarówno doniczki na stoliku, jak i dużych rozmiarów pojemniki ustawione wzdłuż ściany. Do donic nadają się m.in. petunie, lobelie, surfinie, begonie, begonie tuberoza oraz hortensje.

  1. Ogród angielski

Ogród angielski to klasyczna i elegancka forma aranżacji, która charakteryzuje się delikatnością oraz bogactwem kwiatów. Do takiego ogrodu nadają się m.in. róże, mieczyki, dalie, stokrotki, lawenda, konwalie oraz zawilce. W takim ogrodzie warto postawić też piękny żeliwny altanek.

  1. Ogród przydomowy

Ogród przydomowy to miejsce, gdzie chcemy odpocząć, spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi oraz odpocząć od zgiełku wielkomiejskiego. Do takiego ogrodu warto posadzić drzewa, krzewy, rośliny pnące i kwitnące, jak również posadzić dużo trawników. Warto też stawiać meble ogrodowe, gdzie można odpocząć w cieniu, napić się kawy z widokiem na wdzięki roślin.

Podsumowując, wybór roślin do ogrodu letniego zależy przede wszystkim od naszych preferencji i rodzaju ogrodu. Warto jednak pamiętać, że letnie kwitnące kompozycje wniosą do naszych ogrodów piękno, którego będziemy mogli się cieszyć przez długi czas.

Podobne

Tagi