Rośliny doniczkowe na balkon – kreatywne pomysły na ogród w pudełku

wrz 16, 2021 przez

Rośliny doniczkowe na balkon – kreatywne pomysły na ogród w pudełku

Jeśli nie masz dużego ogródka, a chcesz poczuć wakacyjny klimat, to rośliny doniczkowe na twoim balkonie są idealnym rozwiązaniem. Nie musisz być doświadczonym ogrodnikiem, aby stworzyć piękną przestrzeń, w której będziesz mógł odpocząć po ciężkim dniu w pracy. Wystarczy kilka kreatywnych pomysłów na ogród w pudełku.

 1. Dobierz rośliny doniczkowe
  Nie wszystkie rośliny są przeznaczone do uprawy w pojemnikach, więc przed podjęciem decyzji, jakie kwiaty kupić, należy zwrócić uwagę na ich określeną formę życiową. Najlepiej sprawdzają się tu rośliny jednoroczne, takie jak petunie, pelargonie, lobelie czy bzy. Są bardziej odporni na zmiany temperatur niż inne rośliny. Rośliny pnące jak truskawki, borówki i maliny również sprawdzą się w pojemniku.

 2. Stwórz drewniane pudełka
  Stwórz piękne drewniane pudełka, które umieszczysz na balkonie z odpowiednimi roślinami. Wykorzystaj drewniane beczki, które wcześniej służyły do przechowywania win, ponieważ nadal są całkowicie surowe, dzięki czemu nie zawierają niebezpiecznych chemikaliów.

 3. Umieść kwiaty po bokach
  Użyj stojaków na kwiaty, aby uniknąć zajmowania cennej przestrzeni na balkonie. Stwórz kaskadę roślin, umieszczając poziomo jedną po drugiej, aby uzyskać piękny efekt kaskady kwiatów. Możesz również umieścić kwiaty na półkach na końcach balkonu, co pozwoli Ci rozszerzyć przestrzeń.

 4. Wykorzystaj suszarkę do prania
  Nie musisz być ograniczony przez małą przestrzeń na balkonie. Wykorzystaj przestrzeń do ciężkich dóbr codziennego użytku. Na przykład, jeśli masz suszarkę do prania, zawieś na niej kwiatki lub pnącza, aby nadać swojemu balkonowi trochę stylu.

 5. Wprowadź efekt światła
  Urządź swoje balkonowe ogrody w pudełku, wprowadzając elementy oświetleniowe. Jeśli Twój balkon znajduje się w miejscu, gdzie panuje ciemność, możesz umieścić lampki ze słonecznym panelem. Są one ładowane przez cały dzień, a po zmroku świecą ciepłym, delikatnym blaskiem.

Podsumowując, rośliny doniczkowe są świetnym rozwiązaniem, jeśli nie masz dużo miejsca na balkonie. Stwórz piękne drewniane pudełka, umieść kwiaty po bokach, wykorzystaj suszarkę do prania, dodaj elementy oświetleniowe i ciesz się swoim balkonowym ogrodem.

Podobne

Tagi