Rośliny na balkon zacieniony – gatunki odpowiadające na niewielkie nasłonecznienie

lut 26, 2022 przez

Rośliny na balkon zacieniony – gatunki odpowiadające na niewielkie nasłonecznienie

Rośliny na balkon zacieniony – gatunki odpowiadające na niewielkie nasłonecznienie

W przypadku balkonu, który nie jest wystarczająco nasłoneczniony, wybór odpowiednich roślin może być trudnym zadaniem. Jednakże istnieją gatunki, które dobrze radzą sobie nawet na niewielki poziom nasłonecznienia. W tym artykule przedstawimy kilka takich gatunków.

  1. Paprocie

Paprocie to jedne z najlepszych roślin, które poradzą sobie nawet na bardzo cienkim balkonie. Są one również bardzo estetyczne, przez co idealnie pasują do każdego zacienionego balkonu.

  1. Sansewieria

Sansewieria pochodzi z Afryki, a to jest gatunek, który idealnie sprawdzi się na balkonach zacienionych. Roślina jest bardzo odporna i nie wymaga zbyt dużo słońca. Ponadto, łatwo ją pielęgnować i nie wymaga specjalnych umiejętności.

  1. Begonia

Begonia to kolejny gatunek rośliny, który dobrze rośnie w warunkach zacienienia. Znana jest głównie ze swoich pięknych kwiatów, jednakże jest również łatwa w pielęgnacji i bardzo dekoracyjna na balkonie.

  1. Hortensja

Hortensja to roślina, która doskonale radzi sobie w słabo oświetlonych miejscach. Idealnie pasuje na zacienione balkony, gdzie będzie się pięknie prezentować dzięki swoim kolorowym kwiatom.

  1. Kalatea

Kalatea to tropikalna roślina, która rośnie na zacienionych miejscach w naturalnych warunkach. Idealnie pasuje na balkonie, gdzie będzie się dobrze czuła na warunkach z minimalnym nasłonecznieniem.

Podsumowanie

Istnieje szereg roślin, które doskonale radzą sobie na zacienionych balkonach. Należy jednak wybierać gatunki, które najlepiej wymagają niewielkiego nasłonecznienia i nie przesadzać z ilością roślin, gdyż mogłoby to zaszkodzić naszym ulubieńcom. Warto też pamiętać, że choć są to rośliny dobrze znoszące cień, to wymagają one odpowiedniego nawadniania i regularnej pielęgnacji.

Podobne

Tagi