Płatki róż Kraków – gdzie kupić. Suszenie płatków róż

lut 28, 2018 przez

Płatki róż Kraków – gdzie kupić. Suszenie płatków róż

Róża jest bardzo pięknym, eleganckim i wdzięcznym kwiatem, dlatego właśnie stała się tak popularna. Poza tym, że jej świeżo ścięte kwiaty można wręczyć z różnych okazji najbliższym, jej płatki można również ususzyć i wykorzystywać w różnych celach.

Jak suszyć płatki róży?

Ususzenie płatków róży jest zadaniem banalnym, choć nie każdy ma na to czas lub ochotę. Najważniejsze, aby płatki zbierać w suche, niedeszczowe dni, bo wtedy cały proces by się wydłużył. Płatki można rozłożyć na płaskiej powierzchni lub też wsypać do półprzepuszczalnego woreczka i wystawić na słońce na dwór, na noc jednak zależy je zabrać, aby nie namiękły wilgocią. Po całkowitym wyschnięciu płatki można przełożyć na przykład do woreczka strunowego.

Płatki róż Kraków – gdzie kupić

W Krakowie płatki róż dostać można w sklepach typu bio i eko, ale również w małych sklepach kosmetycznych. Gotowe płatki można wykorzystać do robienia własnych kosmetyków, do tworzenia naparów czy też jako odświeżacze do powietrza, które można schować do małej, bawełnianej torebeczki i powiesić w szafie – z pewnością ubrania będą pięknie pachnieć.