Tulipany górą – ogród botaniczny Łódź, Poznań tulipany

mar 21, 2018 przez

Tulipany górą – ogród botaniczny Łódź, Poznań tulipany

Tulipany to jedne z najpopularniejszych roślin cebulowych, wszystkim szczególnie kojarzą się z początkiem wiosennej pory roku i świeżością oraz żywym kolorem. Z tulipanów też nierzadko przygotowuje się bukiety z różnorodnych okazji. Tulipany zawsze cieszą oko, są to bardzo proste, ale efektywne i wdzięczne kwiaty. Można z nich zrobić również wiele roślinnych dekoracji, ale pojedyncze tulipany również wyglądają estetycznie.

Tulipany w ogrodach botanicznych – Poznań tulipany

Poznań tulipany można spotkać w ogrodzie botanicznym, także inne miasta organizują cykliczne wystawy tychże kwiatów lub mają je w swoich ogrodach botanicznych, na przykład w miejscu ogród botaniczny łódź tulipany w kwietniu zasadzono 50 tysięcy tulipanów, dzięki czemu ogród nabrał żywych kolorów.

ogród botaniczny Łódź tulipany

Łodzianie mają teraz okazję podziwiać aż pięć grup tulipanów, czyli: pełne, liliokształtne, papuzie, strzępolistne, Triumph. Tulipany ogród botaniczny łódź może być świetnym miejscem do niedzielnego spaceru z całą rodziną. Kwiaty cieszą się dużą popularnością i świetnie nadają się też jako tło do zdjęć – bardzo urokliwe, kolorowe i będzie wyglądać świetnie.